Ateş Makine, Gıda Makinaları İmalatı Yapıyor

Manisa’nın Turgutlu ilçesinde gıda makinaları imalatı yapan Ateş Makine Genel Müdürü Sami ATEŞ firması hakkında sorduğumuz soruları yanıtladı.

FOOD MACHINE: Ateş Makina ne zaman ve nasıl kuruldu?

Sami ATEŞ: Firmamız 2005 yılında Manisa Turgutlu’da kuruldu.

FOOD MACHINE: Ürün gruplarınız ve hitap ettiğiniz sektörler hakkında bilgi verir misiniz?

Sami ATEŞ: Çalıştığımız sektörler turşu üretim firmaları, konserve üretim firmaları, kuru domates işleme firmaları ve diğer gıda firmalarının zaman zaman özel üretimlerini yapmaktayız.

FOOD MACHINE: Tesis, teknoloji ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?

Sami ATEŞ: Tesisimiz 200 metre kare kapalı ve 100 metre kare açık olmak üzere toplam 300 metrekaredir. Sürekli olarak paslanmaz çelik ile çalışmalar yapılıyor olup tüm kaynaklı birleşimler tig (argon) kaynak makineleri kullanılarak yapılmaktadır. Yakın zamanda lazer kaynak makinelerini devreye alıp kaynaklı birleştirmelerdeki deformasyonları sıfıra indirmeyi hedeflemekteyiz. Yıllık bazda ortalama 60 – 100 adet makine imalatımız olmaktadır.

FOOD MACHINE: Ar-ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Sami ATEŞ: Üretimlerimizde zaman zaman geliştirme ve ar-ge çalışmaları yapmaktayız. Ar-ge çalışmalarımız genelde farklı sektörlerdeki gıda firmaları tarafından talep görmektedir.

FOOD MACHINE: Ürünlerinizin öne çıkan özellikleri ve diğerlerinden farkı nelerdir?

Sami ATEŞ: Ürünlerimizi imalata başlamadan önce tedarik edilecek malların sertifika, CE ve TSE belgeleri incelenerek üretime uygunluğu saptanmakta ve kaliteli ürünlerle kaliteli üretimler sunulmaktadır.

FOOD MACHINE: Birazda kalitenizden bahseder misiniz?

Sami ATEŞ: İmalatlarda doğru ve güvenilir malzeme seçimleriyle, titiz işçiliklerle bireysel yerine toplumsal düşünce mantığıyla bir ve yüzüncü imalatlarda da aynı hassasiyeti ve titizliği koruyarak sürekli olarak kaliteye ulaşmaktayız.