Gıda ve İçecek Endüstrisinde Kullanılan Ölçüm Teknolojileri

VEGA, gıda endüstrisinde faaliyet gösteren uluslararası gıda firmaları ve fabrikaları, makine imalatçıları ve büyük tesis üreticileri için “Global Üretici” konumunda bulunuyor.

Gıda maddelerinin üretiminde güven önemli bir rol oynar; hijyen ise üretim sürecinde gözetilmesi gereken kriterlerin en başında gelir. Doldurma, vaporize etme veya CIP temizleme gibi üretim aşamalarının her birinde, hiçbir soruna meydan vermeyen bir üretimi, emniyet ve verimlilik kriterleri mümkün kılar. Bu nedenle tesis işletmecileri için en önemli noktalardan biri de, kullanılan ölçüm teknolojilerine tamamen güvenebilmektir.

 

Gıda Endüstrisine Uygun Yeni Kompakt Basınç Sensörleri ve Point Limit Şalterleri

VEGA hijyenik gıda maddeleri üretiminde ölçüm teknolojileri portfolyosunu, yeni kompakt basınç sensörleri ve limit şalterleri ile genişletti.

VEGABAR ve VEGAPOINT ürün serileri, emniyet, hijyen ve hassasiyet konularından hiçbir ödün vermeden, otomasyonun karmaşık bir şey olmadığını ve aynı zamanda yüksek verimlilikle işleyebileceğini kanıtlamaktalar. Yeni ölçüm cihazları, kaliteden hiçbir ödün vermeden mükemmel bir şekilde kullanılıyor.

Cihazların hijyen adaptör sistemi, stoklama maliyetini belirli bir seviyede tutarak gerekli olan esnekliği sağlar. Proses bağlantıları, ihtiyaca göre seçilebiliyor ve cihazın çalışacağı yerdeki taleplere göre çok kolayca ayarlanabiliyor.

360° Anahtarlama Durum Göstergesi Sayesinde Kusursuz Bir Emniyet

Tüm anahtarlama durumları, görsel olarak 360° anahtarlama durum göstergesi sayesinde her yerden kolayca takip edilebiliyor. Işıklı gösterge rengi, gündüz bile görülebilmektedir, ışığın rengini 256’dan fazla renk arasından isteğe göre seçmek mümkündür. Işıklı gösterge sayesinde, ölçüm işleminin yapıldığı, sensörün anahtarlamayı yaptığı ve proseste bir arıza olup olmadığı derhal tespit edilebiliyor.

IO-Link Donanımlı Smart Sensörler

Yeni kompakt seride smart sensörler kullanıldı: Universal iletişim ve aynı zamanda olabildiğince basit bir iletişim için standart protokol, IO-Link kullanılmaktadır. Cihazlarda bu şekilde eklentisiz bir data transferi ve tesise kolay entegre sağlayan standart bir iletişim platformu bulunur.

 

Sertifikalar

Hijyenik ve sağlam gıda prosesleri için VEGA özellikle branşın zor taleplerine uygun malzemeleri karşılamaktadır. FDA ve EG 1935/2004’ye uygun tüm gerekli ruhsatlar ve malzeme özellikleriyle VEGA olarak hijyenik tasarımı EHEDG ve 3-A Sanitary taleplerini karşılıyor.

 

 

 Kablosuz Kullanım Daha da Basit

Yeni ölçüm cihazı serileri VEGABAR ve VEGAPOINT, akıllı telefon veya tablet ile rahatça konfigüre edilebilir. Girilmesi uzun prosedürlere bağlı olan hijyenik oda ve benzeri ortamlarda, cihazların devreye alımı ve kullanımı iyice kolaylaşır.

VEGABAR basınç sensörleri ve VEGAPOINT limit şalterleri, VEGA için önemli bir kilometre taşıdır. Kullanıcılara, çok basit proses entegrasyonu ve iyileştirilmiş hijyen dizaynı ile seviye ve basınç ölçüm teknolojilerine ilişkin ürünler tek elden sunuluyorr. Öte yandan gıda sanayindeki kullanıcılar bu ürünlerle; emniyet, esneklik ve tekrarlanabilirlik özelliklerine bir arada sahip olabilmektedirler.

VEGA’nın seviye ve basınç sensörleri uzun yıllardan beri güvenilirlikleri ve uzun ömürlü olmalarıyla tanınıyor. Sağlam ve çok yönlüdürler. Bunun yanında kullanımları da çok kolaydır. En zor çalışma koşulları altında bile tesis emniyeti ve verimliliği konularında en yüksek doğruluğu verirler.