Türkiye’de İlk Defa Kromel Tarafından Üretildi

Ülkemiz, dört bir köşesinde geleneksel ya da modern tesislerde üretilen yüzlerce peynir türü ile adeta bir peynir cenneti. Dünya’da yıllar önce üretilmeye başlanan peynir Türkiye’de de pek çok türüyle ve adına düzenlenen festivallerle birlikte Türk mutfağında da önemli besin kaynakları arasında yer alıyor.  Ayrıca, üretildiği yörelere de önemli ekonomik gelir sağlıyor.

Kromel Makinada işin mutfağında sizleri daha da rahat ettirmek için teknolojiyi rehberi kılıp yıllardır müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için çalışıyor. Firma sahip olduğu peynir kültürünün daha iyi şartlarda üretilmesinin yanında Avrupa tatlarının da artık ülkemizde üretiminin yapılması için inovatif çalışmalar gerçekleştiriyor.

Kromel, bu yıl gerçekleştirdiği çalışmalar neticesinde Fransa’nın eşsiz peynirlerinden olan Camember ve Brie peynirlerinin ülkemizde üretilmesine katkıda bulunmuş oldu. Bursa’da faaliyete giren MKP firması ile ortaklaşa yürüttüğü proje neticesinde artık herkes bu eşsiz lezzetlerden mahrum kalmayacak.

2019 yılı itibari ile üretim hayatına başlayan MKP firması Kirmasti ve Casari markaları ile bu peynirleri evimize sokacak ve bu eşsiz lezzetlerden mahrum kalmamış olacağız.

Kromel, yerli yatırımcıları destekleyerek, hem üreticimize hem de siz değerli tüketicilerimize en iyi hizmeti vermeye devam ediyor.