Covıd-19 Ektam’ı Durduramadı

Uzun yıllardır içecek sektöründe kesintisiz faaliyet gösteren EKTAM, pandemi sürecinde de devam ettiği ihracat odaklı üretimi ile ülke ekonomisine katkıda bulunmayı sürdürdü.

2020 yılı farklı sektörlerde faaliyet gösteren tüm firmalar için çetin geçerken; Covid-19 kuşkusuz en belirleyici sebep oldu. Hastalığın pandemi ilan edilmesiyle birlikte tüm dünyada oluşan panik ortamı sebebiyle kurumlar ve devletler ciddi önlemler aldılar. Bu önlemler kapsamında çok sayıda imalatçı da işlerini yavaşlatmak ya da bir süre durdurmak durumunda kaldı.

Mevcut projelerde hız kesmeyen EKTAM ise; yeni yurtiçi ve yurtdışı projeler alarak bu zorlu süreçte farkını bir kez daha ortaya koymuş oldu. Diğer yandan çalışanlarının sağlığını bir numaralı önceliği kabul eden EKTAM, gerekli tüm önemleri büyük bir hassasiyet ile aldı.

Yurtiçi ve yurtdışı seyahatin neredeyse mümkün olmadığı bu süreçte EKTAM, çalışanlarının verdiği uzaktan eğitim ile büyük ölçekte bir projeyi devreye alarak şartlara çok hızlı uyum sağlayabildiğini ve pratik çözümler üretebildiğini kanıtlamış oldu. Böylece 43 yıllık EKTAM birikim ve tecrübesi kilometrelerce uzağa taşındı. Devreye alınan proje ile robotik çözümler sunduğu projelerine bir yeni referans daha ekleyen EKTAM; tam otomatik bir sistem kurmakla kalmayıp, bunu uzaktan hayata geçirerek başarılı bir işe imza attı.

Üstün teknolojik makine ve sistemlerini içecek sektörüne sunan EKTAM, hayati tüketimimiz olan gıdaya ulaşım açısından kısa ve uzun vadede hiç kimsenin sorun yaşamaması için Covid-19 pandemisi sürecinde de hiç durmadı ve ilerleyen zamanda da faaliyetine tam gaz devam edecek.