Yılların Tecrübeli Firması, Eyg Makine

Susam işleme, tahin, helva, lokum, pişmaniye, krokan, kaymak şekeri ve çikolata kaplama ve ambalaj makineleri konusunda yılların bilgi ve tecrübesine sahip EYG Makine kurucusu Erhan GÜRPINAR firması hakkında sorduğumuz soruları yanıtladı.

 

FOOD MACHINE: EYG Makina ne zaman ve nasıl kuruldu?

Erhan GÜRPINAR: Temelleri 1990’a dayanan EYG Makine Mühendislik İth. İhr. Ltd. Şti. Erhan Gürpınar tarafından 2015 yılında Konya’nın Akşehir ilçesinde kuruldu.

 

FOOD MACHINE: Ürün gruplarınız ve hitap ettiğiniz sektörler hakkında bilgi verir misiniz?

Erhan GÜRPINAR: Firmamız susam işleme, tahin, helva, lokum, pişmaniye, krokan, kaymak şekeri ve çikolata kaplama ve ambalaj makineleri ile geniş ürün yelpazesine sahiptir. Üretmiş olduğumuz gıda işleme makineleri ile gıda sektörüne hitap etmekteyiz.

 

FOOD MACHINE: Tesis, teknoloji ve üretim kapasiteniz hakkında bilgi verir misiniz?

Erhan GÜRPINAR: Üretim kapasitesini üretime başladığı günden bu yana büyüten EYG Makine kendi vizyon ve misyonlarına bağlı kalarak bu büyümeyi kalitesinden ödün vermeden ve daha da üstüne koyarak devam ettirmeyi hedeflemektedir.

EYG Makine olarak teknolojiye son derece önem vermekteyiz. Teknolojiyi makinelerimizi üretirken her aşamada kullanmaya gayret ediyoruz. Gerek projelendirme aşamasında kullanmış olduğumuz yazılım ve programlar gerekse makine üretim aşamasında kullandığımız ekipmanlar ile teknolojiyle firmamız iç içe diyebiliriz.

 

FOOD MACHINE: Fabrikanız ve ar-ge çalışmalarınızdan bahseder misiniz?

Erhan GÜRPINAR: Üretime devam ettiğimiz fabrikamızda bulunan ofislerimizde Ar-Ge ve projelendirme çalışmalarımızı da yürütmekteyiz. Gerek makinelerimiz için kendi yaptığımız Ar-Ge çalışmalarımız gerekse müşterilerimizden gelen talepler doğrultusunda yaptığımız çalışmalar ile sektördeki yerimizi ve kalitemizi daima bir üst noktaya taşımayı başarabildik.

 

FOOD MACHINE: Ürünlerinizin öne çıkan özellikleri ve diğerlerinden farkı nelerdir?

Erhan GÜRPINAR: Ürünlerimizi öne çıkaran özellikleri yapılan Ar-Ge çalışmalarıyla birlikte mühendislik ve tecrübeyi harmanlamasıdır. Kullanılan malzemelerin kalitesi ve işçiliği de ürünlerimizin öne çıkan özellikleridir.

 

FOOD MACHINE: Hangi ülkelere ihracat yapıyorsunuz?

Erhan GÜRPINAR: İngiltere, Almanya, Rusya, Bosna-Hersek, Kıbrıs, KKTC, Azerbaycan, Bulgaristan, Gürcistan, Ermenistan, Belçika, Katar, BAE, Irak, Hindistan, İsrail, İran, Mısır, Lübnan, Libya, Nijerya, Ürdün, Etiyopya gibi dünyada birçok ülkeye ihracat yapıyoruz.

 

FOOD MACHINE: Birazda kalitenizden bahseder misiniz?

Erhan GÜRPINAR: EYG Makine olarak uzmanlaştığımız gıda işleme makineleri sektöründe kalitemizi kullandığımız malzeme ve işçiliğimiz ile birlikte verdiğimiz kurulum sonrası teknik destek hizmetlerimizle de gösteren bir firmayız. Kalitemizi satış öncesi, üretim ve satış sonrası verdiğimiz hizmetlerde korumaya kurulduğumuz günden bu yana önem verdik.

 

FOOD MACHINE: Geleceğe dönük hedeflediğiniz projeleriniz nelerdir?

Erhan GÜRPINAR: Kalitemizi ve güvenilirliğimizi koruyarak yurt içi ve yurt dışı müşteri potansiyelimizi artırarak firmamızın üretmiş olduğu makineleri tüm dünyadaki gıda üreticileri ile buluşturabilmek. Gıda makineleri işleme sektöründe kalite ve güvenilirliği ile tanınan firmamızın tüm dünyada bilinen bir marka haline gelmesi geleceğe yönelik projelerimizin başında gelmektedir.

 

FOOD MACHINE: Bunlar dışında eklemek istediklerinizi yazar mısınız?

Erhan GÜRPINAR: EYG Makine Mühendislik Ltd. Şti. gıda makineleri işleme sektöründe 30 yılı aşkın tecrübesini kullanarak her zaman bilgi birikimini ve kalitesini bir üst noktaya çıkarabilmiştir. Kurucumuz Erhan Gürpınar tecrübesi ile her zaman sektöre yön veren bir kişi olmuştur. Tecrübe ile mühendisliği kullanıyor olmamız sayesinde firmamızın farkını daima ortaya koymuştur. EYG Makine olarak her zaman kalite, güvenilirlik, teknoloji ve tecrübe ile makinelerimizi ürettik ve üretmeye devam edeceğiz.