Dünya‘da ve Türkiye’de Vega

] Günümüzde üretim prosesleri her geçen gün daha da gelişerek karmaşık bir hal alıyor. Bu değişimin bir sonucu olarak her endüstri için farklı üretim prosesleri, farklı ortam koşulları ve farklı zorluklar ortaya çıkıyor. Bundan dolayı her üretim prosesi kendine uygun cihazlara gereksinim duyuyor. VEGA; kimya, petrokimya, gıda ve ilaç endüstrisinde, su ve atık su tesislerinde, çevre ve geri dönüşüm projelerinde, enerji üretiminde, madencilik ve sondajlamada, gemi ve uçak imalatında ve daha birçok proses endüstrisinde zorlu uygulamalar için çözüm üretiyor. VEGA sektördeki farklı üretim proseslerinde yaşanan zorluklara karşı sunduğu çözüm önerileri ,1.400’den fazla çalışanı ve  50 yılı aşkın tecrübesiyle her üretim prosesine özgün ürünler üreterek sektörde öncü firma olmaya devam ediyor. VEGA Türkiye Organizasyonu ise bünyesinde barındırdığı çeşitli mühendis kadrosuyla, tecrübeli satış ve servis ekibiyle ülkemizde hizmet vermektedir.

Ölçüm Teknolojileri ile Daha Verimli Üretim

Ülkemiz gıda maddeleri üretimi konusunda gelişen tesisleriyle global pazarda söz sahibi bir noktaya gelmiştir. Büyüyen bu pazarda, firmaların gelişmesi için teknolojiyi takip etmek ve verimliliği artırmak en az ürettikleri ürünler kadar önemlidir. Verimliliği artırmak için önemli unsurlar ise üretimi ve hammaddeyi anlık olarak takip etmek ve üretim anında oluşabilecek hataları önleyerek hammadde kaybının önüne geçmektir. Bu noktada ölçüm teknolojileri hayati bir önem teşkil etmektedir. VEGA olarak ölçüm teknolojilerinde gelişen ve kolay kullanılabilen cihazlarımızla üretim tesislerimizle beraber çalışarak verimliliği artırmaya çalışıyoruz. Gıda prosesine uygun 80 GHZ radarlarımızla anlık olarak hammadde depolama tankları ve üretim proseslerinin takibine ek olarak hassas ve güvenilir sınır seviye şalterlerimizle üretim anında oluşabilecek kazaların önüne geçerek tesislerin aksama olmadan verimli bir şekilde çalışmasına olanak sağlıyoruz.

Karıştırma Donanımı Olan Çikolata Tankında Seviye Ölçümü ve Sınır Seviye Tespiti

[RESİM1] Çikolata proseslerinde, mikserli tanklarda çikolata sürekli karıştırılarak bekletilir ve sonrasında porsiyonlama haznelerine iletilerek belirlenen miktarda çikolata üretim bandına bırakılır. Bu proseste üretim tesislerimize üretimi anlık olarak takip etmek ve verimliliği artırmak için 80 GHZ VEGAPULS serisi radarlarımız ve VEGABAR serisi basınç transmitterlerimiz güvenli bir şekilde seviye tespiti için uygun bir çözüm sağlamaktadır. Çikolata bazlı proseslerde diğer bir önemli konu da insan hatası kaynaklı oluşabilecek aşırı dolum sebebiyle ürün kaybının önüne geçmektir. Bu kayıpların yaşanmaması için doğru sınır seviye şalterleri kullanılmalıdır. Kapasitif çalışma prensiplerine sahip VEGACAP serisi sınır seviye şalterlerimiz, yapışmanın fazla olduğu bu proseslerde yapışmalardan etkilenmeyerek kullanıcılara güvenilir bir çözüm sunmaktadır. [RESİM2]

Şeker ve Un Depolama Siloları

[RESİM3]Birçok gıda maddesi için un ve şeker temel ürünlerdir. Bunlar 20 metreye varan yüksekliklerdeki silolarda depolanır. Doldurulma ve boşaltılmaları genellikle pnömatik tesisatlarla yapılır. Bu tesisatlar unu veya şekeri çok daha büyük dış silolardan alarak işlenmeleri için daha küçük silolara aktarırlar. Doldurma ve boşaltma işlemleri, depolama silolarında sürekli seviye ölçümleri ve sevk borularında sürekli basınç ölçümleri yapılarak kontrol edilir. Bu proseslerde önemli nokta güvenli ölçümün yapılması ve kullanılan cihazların aşındırıcı olan bu ortama dayanıklı olmasıdır. VEGAPULS69 serisi radarlarımız 80 GHZ ölçüm prensibi sayesinde güvenli ölçümün yanı sıra gıda prosesine uygun fiziki yapısıyla aşındırıcı ortamlar için de uygun ve uzun ömürlüdür.

Vega Her Zaman Yanınızda

Sektöre yön veren teknoloji çözümleriyle VEGA Türkiye olarak hizmet vermekteyiz. Doğru ürün seçimi için saha ekibimizle, devreye alma ve sorun çözmek için teknik destek ekibimizle birlikte yanınızdayız. VEGA teknik servisi zamandan ve maliyetten tasarruf etmenize yardımcı olur.

VEGA’nın yenilikçi teknolojilerini, canlı örneklerini ve aktivitelerini VEGA Seviye ve Basınç Ölçüm Cihazları ismi ile LinkedIn üzerinden de takip edebilirsiniz.