İnovasyon Lideri Muratbey’e Global İlgi

Muratbey’in inovasyon çalışmaları dünya çapında dikkat çekmeye devam ediyor. “Innovation in Dairy Products” konulu uluslararası webinar’a davet edilen Muratbey, inovasyon kültürü ve inovatif ürünleri ile ilham verdi.

Türkiye’nin yerli peynir markası Muratbey’in yaptığı inovasyon çalışmaları uluslararası arenada da yoğun ilgi görüyor. Peynirde İnovasyon liderliğini sürdüren Muratbey, bir yandan yenilikçi ürünleriyle yurtdışında prestijli ödüller kazanırken, bir yandan da ihracat ağını büyütmeye devam ediyor. Marka, dikkat çekici çalışmaları ile aldığı davetler üzerine, global etkinliklerde de başarısının anahtarı olan inovasyonu anlatıyor.

Muratbey, inovatif ürünlerinden D vitamini ile zenginleştirilmiş, bağışıklık sistemini destekleyen Plus serisi peynirleri ve çocuklara peynir yemeyi sevdiren şekil şekil peyniri D vitaminli Misto ile tüm dünyada farklılaşıyor. Uzmanlar D vitamininin bağışıklığı güçlendirme ve Covid-19’dan koruyucu etkisinin yanında, bu hastalığa yakalanmış bireylerin tedavi sürecine de katkı sunduğunu bildiriyor.

Muratbey İletişim ve İş Geliştirme Direktörü Gülnur Uluğ, tüm dünyadan seçkin marka temsilcilerinin ve sektör uzmanlarının katıldığı “Innovation in Dairy Products” konulu webinarda, Muratbey’in temel stratejisinin inovasyon olduğunu ve bunu sürdürülebilir hale nasıl getirdiklerini anlattı.

“İnovasyon Kurum Kültürümüz”

Peynirde inovasyonun, fedakârlık ve sabır isteyen bir süreç olduğunu, bu konuda firma olarak yoğun Ar-Ge faaliyetleri yürüttüklerini belirten Uluğ,
“Ar-Ge ve inovasyon, Muratbey’in en önemli değerleri arasında bulunmaktadır. Muratbey inovatif ürünleriyle sektöre öncülük yaparak Türkiye’de özel peynirler kategorisinde pazar liderliği konumunu devam ettiriyor. Muratbey olarak, inovasyonu sadece bir kişinin veya birimin gündemindeki çalışmalar değil, bir kurum kültürü olarak benimsiyoruz. Toplum sağlığını destekleyen inovasyon çalışmalarımızla D vitamini ile zenginleştirilmiş çok faydalı ve lezzetli ürünleri sofralara ulaştırıyoruz. Pandemi sürecinde bağışıklık sistemini güçlendirecek D vitamini katkılı peynirler geliştirdik. Benzer inovasyon çalışmalarımız tüm hızıyla devam etmekte. İnovasyona verdiğimiz değerin global arenada da aldığı ödüller ve insanlarda uyandırdığı ilgi bizleri memnun ediyor” diye konuştu.