Süt ve Süt Ürünleri Dolumunda Ektam

Üstün Teknoloji ve Hijyen Flowmatıc’te Buluştu.

Süt ve Süt Ürünleri Dolumunda Ektam

Süt ve süt ürünleri dolum tesisleri mikrobiyolojik temizliğin ve hijyenin en üst seviyede olması gereken son derece hassas tesislerdir. Pandemi sürecinde daha da önem kazanan hijyenik ambalajlama konusunda EKTAM rakipsiz çözümler sunuyor.

EKTAM, “Elektronik Akış Kontrollü Dolum Teknolojisi”ni, süt, ayran ve kefir gibi ürünlerin elektromanyetik hacimsel ölçüm yöntemi ile süratli, hassas ve hijyenik koşullarda el değmeden tam otomatik olarak doldurmak için tasarlamıştır.

Flowmatıc Ultra Clean dolum makinesinin en önemli özelliği “Temassız Dolum” tekniği ile şişe hiçbir zaman ventile değmediği için hijyenik üretim yapmasıdır. Flowmatıc Ultra Clean Elektronik Dolum ve Kapatma Makineleri Pet, Hdpe ve cam ambalajlara farklı tip kapaklar ve uluslararası gıda kalite normlarına göre dolum yapabilme avantajı sağlamaktadır. Alternatif modellerle, hijyen ve ürün kalitesi en üst düzeyde tutulmuştur. Sistem Sütaş, Pınar Süt, Torku, Altınkılıç, Sakıpağa, Aynes, Balkan Süt gibi sektörün öncü firmalarının da tercihi olmuş ve birlikte başarılı projeler gerçekleştirilmiştir.

Yurtiçi projelerin yanı sıra Hollanda ve İngiltere gibi Avrupa ülkeleri de dâhil olmak üzere yurt dışı projelerde de başarı ile devreye aldığı süt ve süt ürünleri hatları ile EKTAM, bu alanda sektörün vazgeçilmez bir ikonu haline geldi.

“Tam Otomatik Köpüklü Temizleme” (Foam Cleaning) sistemiyle de üretilebilen dolum ve kapatma ünitesi, kapak sterilizasyonu, üstü tam kapalı makine, Hepa filtre ile pozitif basınç sistemi gibi opsiyonları ile kusursuz hijyen ve daha uzun raf ömrü için şişeleyicilere güvenli üretim seçeneği sağlıyor.