Gemak, Türkiye’den 7 Kıtada 46 Ülkeye İhracat Yapıyor

Gemak A.Ş. 30 yılı aşkın tecrübesiyle başta süt, süt ürünleri, içecek (meyve suyu, maden suyu), şekerleme (çikolata, kek, bisküvi, reçel, marmelat), gıda (yağ, yumurta, soslar, bebek maması, soya ve badem sütü) olmak üzere, ilaç ve kimya sektörleri için yüzlerce tesisi projelendirerek hayata geçirmiştir.

Anahtar teslimi tesisler kuran, mühendislik, tasarım ve üretim hizmeti veren şirket; süt, içecek gibi sıvı gıdalar başta olmak üzere tüm hijyenik akışkanlar için tanklar, alım hatları, HTST ve UHT pastörizasyon ve standardizasyon sistemleri, CIP yıkama sistemleri, vakumlu pişiriciler (Cooker), sterilizatörler, deoderizatörler, yağ eritme tankları, vana tarlaları, ribbon blenderler üretmekte; homojenizatörler, seperatörler, ısı değiştiriciler (eşanjör) ve pompa gibi ürünleri müşterilerine sunuyor.

Gemak A.Ş. tasarım, Ar-Ge, mühendislik, paslanmaz çelik üretim, otomasyon, montaj, devreye alma ve satış sonrası hizmetler faaliyetleri ile özel proses hatlarının kurulması konusunda dünya çapında uzman bir firmadır. Toplam tesis bazlı ve tek ünite tabanlı otomasyon ve kontrol sistemleri için özel çözümler sunuyor. Gemak, Ar-Ge ve Teknoloji Merkezi ile gıda, kimya ve ilaç sektörlerine yönelik özel proses hatları ve ürünler geliştirmektedir.

Güçlü servis ekibiyle yurt içi ve yurt dışında 7/24 hizmet veren Gemak A.Ş., deposunda anında sevk edilebilecek 10.000 çeşitten fazla parçaya sahip geniş yedek parça stoğu bulunmaktadır. Ankara ASO 2. OSB içerisinde yer alan 2 adet fabrikasıyla (Gemak A.Ş. Üretim Fabrikası ve Gemak A.Ş. Montaj Fabrikası) dünya çapında 46 ülkeye ihracat yapmakta ve ülkemizin bayrağını 7 kıtada gururla dalgalandırmaktadır. Firmanın ayrıca İngiltere ve Amerika’da ofisleri bulunuyor.

Tecrübe, uzmanlık ve üretim kalitesini Türkiye ve dünyanın dört bir yanına ulaştırdığı projeler ile kanıtlayan firmanın Genel Müdür Yardımcısı Sn. Hande ÖZTÜRK: “Üretimimizin yüzde 60’ını ihraç ediyoruz. %40’lık kısmını ise iç pazara ulaştırıyoruz. İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofislerimiz mevcut. Tüm Türkiye, Avrupa, Ortadoğu, Balkanlar ve Afrika ülkelerine hizmet etmekteyiz. Yeni pazarımız Amerika Birleşik Devletleri’dir ve burada da güzel iş birlikleri kurmaya başladık. Tamamen yerli sermaye ile kurulmuş bir şirket olarak dünyanın her noktasına teknolojimizi ulaştırmak istiyoruz. Tecrübeli ve uzman ekiplerimiz ile birlikte ‘Yeni Nesil Fabrikalar’ mottomuzu dünyaya duyurmak için var gücümüzle çalışıyoruz.” dedi.