Ekici’den sofralara yepyeni lezzet: Ekici Mavi Küflü Peynir

60 yılı aşkın bir süredir Türk tüketicisinin damak tadına uygun peynirler üreten Ekici, ‘’Speciality’’ serisinden Mavi Küflü Peynir’i satışa sundu. Türkiye’de ilk olarak Ekici tarafından üretilen, aromatik lezzeti ile peynir severlerin damaklarında eşsiz bir lezzet bırakan Ekici Mavi Küflü Peynir, aynı zamanda içerdiği kalsiyum, vitamin ve mineraller ile insan vücuduna sayısız fayda sağlıyor.

 

Görünüşü, tadı ve yapılış biçimi ile diğer peynirlerden ayrılan, kendine özgü bir lezzete sahip olan Ekici Mavi Küflü Peynir, 100 gramlık özel paketiyle Türkiye’deki tüm marketlerde satışa sunuldu. Yüzde yüz inek sütünden dinlendirilerek yapılan Ekici Mavi Küflü Peynir, mavi küf damarları ve özel kremamsı dokusu ile ağızda kalıcı ve unutulmaz bir tat bırakıyor. Türk damak tadına hitap eden bu lezzeti sofralara taşıyan ilk yerli marka olan Ekici’nin Mavi Küflü Peynir’i fiyat olarak da piyasadaki ithal markaların ürünlerine kıyasla çok daha uygun olmasıyla öne çıkıyor.

İnek sütünden peynir tekerlerine penisilin küfü zerk edilerek dinlendirmeyle yapılan mavi damarlı peynirler, yoğun tadı ve kremamsı dokusu ile bir ‘lezzet bombası’ olarak gösteriliyor. Yoğun ve benzersiz tadı ile dünya mutfağında kendine önemli bir edinmiş olan Mavi Küflü Peynir, soslardan, salatalara, makarnalardan, kırmızı et yemeklerine, sandviçlerden, soğuk ve sıcak atıştırmalıklara kadar farklı pek çok yemeğe enfes aroması ile imzasını atıyor. Fransız rokforuna benzetilen Ekici Mavi Küflü Peynir, Danimarka’nın Danish Blue’su ile de benzerlik gösteriyor.

 

Artık Türkiye’nin Ekici Mavi Küflü Peyniri Var

Tüm dijital platformlarda yer alacak reklam filminde ‘Ekici Mavi Küflü Peynir’ başarılı Oyuncu Engin Günaydın’ın sesiyle anlatılıyor sofralarda birbirinden lezzetli sunumlarla buluştuğu anlar hoş bir müzik eşliğinde gözler önüne seriliyor. Mavi Küflü Peynir’in reçel ve yaban mersini eşliğinde, taptaze domates ve zeytinin yanında, üzüm, ceviz ve kayısı ile hazırlanan sunumlarda gösterildiği kareler iştahları kabartıyor.  ‘Dünyanın sevdiği Mavi Küflü Peynir’i Türkiye’de ilk kez Ekici yaptı’ mesajının verildiği filmi Türkiye’de ve globalde birçok önemli markayla çalışan, yemek çekimlerinin aranılan ismi yönetmen Ahmet Tozar çekti. Peynir uzmanı Ekici, Mavi Küflü Peynir ile kahvaltıdan akşam yemeğine tüm sofraları bu lezzetin keşfine davet ediyor.