Başkaya Makine, Yeni Fabrikasında İhracat Ağırlıklı Üretim Yapıyor

Başkaya Makine 1968 yılında Bursa’da Nazım Başkaya tarafından kurulduktan sonra 1998 yılında şirketleşerek Başkaya Gıda Makinaları Ltd. Şti. adını aldı. Firma halen oğulları Hüseyin Başkaya ve Engin Başkaya tarafından yönetiliyor.

Gıda sektöründe ağırlıklı olarak yaş meyve ve sebze işleme hatları ile kurutulmuş, dondurulmuş, konserve ve şekerleme üretimi yapan gıda firmalarına yönelik makina imalatı ile sektöre katkı sağlıyor. Bunun yanı sıra meyve ve sebze kesme makineleri, vişne ve kiraz işleme hattı, çilek işleme hattı, erik ve kayısı işleme hattı, meyve pulp hatları, meyve komposto hatları, reçel hatları, blanşör hatları, seçme ve taşıyıcı bantları ile zeytin ezme hatlarının imalatını da yapıyor.

Başkaya Makine 1000 m2 açık, 3000 m2 kapalı alana sahip yeni fabrikasında son teknoloji makine parkuru ve ar-ge bölümü ile imalatını arttırarak daha üst seviyelere taşıyor. CE ve ISO 9000 belgelerine sahip olan firma kaliteden ödün vermemeyi prensip haline getirerek müşterilerine kusursuz hizmet vermeyi kendine ilke edinmiş bulunuyor.

Üretimlerinin büyük bir kısmını Avrupa, Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerine ihraç eden firma yurt içi piyasada da önemli bir pazar payına sahip bulunuyor.

Başkaya Makine genel müdürü Hüseyin Başkaya: ” Üretimlerimizi kaliteli, temiz işçilikle gerçekleştiriyor ve ürünlerimizin geleceğe dönük hizmet veren makina tasarımları olmasını sağlıyoruz. Kaliteli, hassas, müşteri odaklı, kullanıcı dostu ve çok az bakım gerektiren makine tasarımlarımız ile geçmiş tecrübelerimizden elde ettiğimiz bilgiler doğrultusunda yaptığımız üretim hem kalitemizin artmasına, hem de alanımızda öncü bir konuma yükselmemize neden olmuştur. Başkaya Gıda Makineleri San. Tic. Ltd. Şti. olarak müşteri talep ve ihtiyacına göre özel tasarım siparişlerle diğer gıda makineleri imalatlarını da yapıyoruz. Ayrıca yurt içi ve yurt dışında sektörümüz ile ilgili fuarlara katılarak firmamızın ve makinalarımızın tanıtımını en iyi şekilde yaparak yeni müşteriler ediniyoruz” dedi.