Muratbey Peynirleri, Almanya’nın Her Köşesinde Raflarda

Almanya pazarı, Türkiye’de özel peynirler kategorisinin lideri “Muratbey” için ihracat pazarları içerisinde ayrıcalıklı bir yere sahip. Almanya’ya yapılan özel peynir ihracatının yaklaşık yüzde 70’ini tek başına gerçekleştiren Muratbey peynirleri, bu ülkedeki dağıtım ağını genişletti. Tüm Almanya’da Avrupa’nın en yaygın zincir marketlerinde 3800 yeni mağazada daha raflarda yerini alan 4 farklı Muratbey peynir çeşidi, peynir severlerin beğenisine sunuldu.

Birbirinden lezzetli ürün çeşitlerini, Türkiye çapında 50 bini aşkın noktaya ve dünya çapında 5 kıtaya ulaştıran Türkiye’nin milli peynir markası Muratbey, Almanya’da da pazar payını istikrarlı bir şekilde artırmaya devam ediyor. Almanya’daki dağıtım ağını genişleten ve ülkemizin yöresel ürünlerini peynirseverlerle buluşturan Muratbey, bu ülkedeki yatırımlarına hız veriyor.

Muratbey ürünleri Almanya genelinde 3800 yeni mağazada daha raflarda

İnovatif ürünleri ile Almanya ihracat pazarınının kapısını sonuna kadar açan Muratbey, ürünlerini ülke genelindeki 3800 Lidl mağazazasında da sergiledi. Almanya’daki yatırımlarına hız veren Muratbey peynirleri daha önce yurt dışında ‘Helix Cheese’ adıyla 5 kıtada onlarca ülkeye ihracatı gerçekleştirilen Burgu Peyniri ile bu ülkedeki ünlü süt ve süt ürünleri dergisi Milch-Marketing okuyucuları tarafından kendi kategorisinde  “Yılın Ürünü” seçilmiş ve ‘Altın Ödül’e layık görülmüştü.

Almanya’nın tamamında 4 farklı Türk Peyniri

Muratbey Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Erol, “Muratbey, 4 farklı peynir çeşidi ile Lidl mağazalarındaki raflarda yer aldı. Türkiye’nin  lezzetlerini dünya sofralarına kazandıran Muratbey Tel Peyniri, çörek otlu Tel peyniri,  Örgü ve Anatolian Mix çeşitlerimiz, Almanya’da tüm mağazalarda peynirseverler ile buluştu. Almanya pazarının kapısını inovasyon ile açtık. Almanya’da perakende kanalının dışında online kanalda da ürünlerimiz giderek artan bir ilgi görüyor. Almanya pazarında iletişim çalışmalarına büyük önem veriyoruz. Almanya’da sosyal medya iletişimini Almanca hesaplarımız üzerinden etkin şekilde gerçekleştiriyor ve bu pazarda geniş kitlelere ulaşıyoruz. Özellikle dijital platformlarda iletişime ve influencer marketing çalışmalarına ağırlık veriyoruz. Tüm bu çalışmalarımızın karşılığını alıyor ve her geçen yıl Almanya’da tüketicilerden daha da yoğun bir ilgi görüyoruz” diye konuştu.

Muratbey Türk peynirlerinin lezzetini fuarlarda tanıtıyor

Yenilikçi peynirleri ile yurt dışında da büyük bir beğeniyle tercih edildiklerini anlatan Erol; “Muratbey, Türkiye’de üretilmiş yerel peynir çeşitleriyle, tüm dünyada farklı markalarla rekabet ediyoruz. TURQUALITY® kapsamındaki tek peynir markası olarak ülke ekonomisine katkı sağlamayı sürdürüyoruz. Muratbey, ihracatı artırmak, global pazarlamaya ağırlık vererek ülkemize değer katmak için her yıl dünyanın önde gelen fuarlarında Türkiye’yi temsil etmeye devam ediyor. Önümüzdeki ay da Paris’te düzenlenecek global gıda fuarı Sial’de yerimizi aldık. Muratbey olarak sağlıklı yaşamı ve bağışıklığı güçlendiren inovatif ürünler ile yurt içi ve yurt dışı pazarlarda büyümemizi sürdürüyoruz” dedi.