Pınar Labne ve Pınar Süzme Peynir, Alman Tarım Topluluğu (DLG) Tarafından Ödüllendirildi

Sağlıklı ve mutlu nesiller için tüketicilerini 49 yıldır sağlıklı, lezzetli, yenilikçi ve kaliteli ürünlerle buluşturan Pınar’ın ürünleri Pınar Labne ve Pınar Süzme Peynir, Deutsche Landwirtschafts – Gesellschaft (Alman Tarım Topluluğu – DLG) tarafından ödüle layık görüldü.

Ödül kapsamında Pınar Labne 180g ve Pınar Süzme Peynir 500g tüm kategorilerde tam puan alarak 2 altın madalya kazandı.

Bunun yanı sıra Pınar Labne, Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre, Hırvatistan‘dan toplam 21 üreticinin 57 ürünle katıldığı  Internationale DLG – Prüfung Spezial Käse – Theke (Uluslararası Özel Tatlar Ödülü) kapsamında üçüncü oldu.

Türkiye’den ödül alan tek marka: Pınar Süt

Kuruluşu 1885 yılına uzanan, Frankfurt merkezli Deutsche Landwirtschafts – Gesellschaft (Alman Tarım Topluluğu – DLG) uluslararası tarım ve gıda sektöründeki tüm ürün kategorileri için ödül veriyor.

Başvuru yapılan ürünler ilk analizde marka ve fiyat vb. bilgilerden bağımsız olarak, sadece ürün olarak DLG’nin sertifikalı kalite kontrol ekibi tarafından görüntü, koku, doku ve tat kriterler doğrultusunda analiz ediliyor.

Yapılan analizler çerçevesinde Pınar Süt,  Pınar Labne 180g ve Pınar Süzme Peynir 500g ürünleriyle DLG’den ödül kazanan ilk Türk süt ve süt ürünleri üreticisi olması başarısını elde etti.

Pınar Labne’ye son 3 ayda 3 uluslararası lezzet ödülü

Taze sütün fermantasyonuyla oluşan yüksek kalsiyum içeriğine sahip Pınar Labne ilk olarak International Taste Institute tarafından “Üstün Lezzet Ödülü” ile onurlandırılarak uluslararası alanda başarı kazandı. Geçtiğimiz ay ise Pınar, Labne ürünüyle Birleşik Krallık’ta ‘Guild of Fine Food’ tarafından 1994 yılından bu yana düzenlenen ve marketlerde satılan ürünler arasından yapılan değerlendirmelere göre verilen “Mükemmel Lezzet Ödülü”nün sahibi oldu. Son olarak Almanya’dan ödül kazanan Pınar Labne 3 ayda 3 uluslararası ödülün sahibi oldu.