Tetra Pak Paketlemedeki Yeni Trendler ile 11. MEYED Juiceful İstanbul Zirvesi’nde

Dünyanın önde gelen gıda işleme ve ambalaj çözümleri şirketi Tetra Pak, 11. MEYED Juiceful İstanbul Zirvesi’nde yerini alıyor. Tetra Pak, yıllardır destek verdiği zirvede, paketleme ve meyve suyu alanında tüketici trendlerindeki değişimleri ve sektörel uyum fırsatlarını ele alacak. 

Tetra Pak, Meyve Suyu Endüstrisi Derneği (MEYED) tarafından iki yıl aranın ardından 22 Eylül’de İstanbul’da düzenlenecek olan 11. MEYED Juiceful İstanbul Zirvesi’nde yer alıp destek vermekten mutluluk duyuyor. Dünyanın dört bir yanından uzman ve yöneticilerin meyve suyu sektöründeki son gelişmeleri değerlendirmek, meyve suyu üzerine en yeni araştırma ve uygulamalar hakkında bilgi paylaşımı yapmak üzere bir araya gelecekleri zirvenin bu yılki teması da ‘Meyve Suyu Yarar’ olacak.

Gerçekleştirilecek oturumlarla meyve suyunun ekonomiye, tarıma, çevreye ve beslenmeye olan yararlarının aktarılacağı zirvede, Tetra Pak Türkiye Meyve Suyu Pazarlama Müdürü Müge Göksel, “Tüketici trendlerindeki değişimler ve sektör için değişimden gelen fırsatlar” konulu sunumunda, katılımcılarla dünya çapındaki tüketici trendlerindeki değişimleri ve sektördeki fırsatlar üzerine bilgiler paylaşacak.

  1. si gerçekleşecek zirvede, bir kez daha sektöre destek olmaktan mutlu olduklarını ifade eden Müge Göksel, “Özellikle dünya genelinde yaşadığımız pandemi sürecinin ve ekonomik dalgalanmaların etkisiyle yaşantılarımız ve alışkanlıklarımızda da köklü değişiklikler oldu. Bu da yeme-içme başta olmak üzere her alanda trendleri etkiledi, dönüştürdü. Yenilik, inovasyon, dijitalleşme, sürdürülebilirlik içinde bulunduğumuz sektör için de oldukça önemli hale geldi. Meyve suyu endüstrisinde de farklı bakış açıları ile mevcut pazarı geliştirebilmek; tüketicilerimizin değişen ihtiyaçlarına cevap veren yenilikçi ürünler sunmanın yanı sıra farklı endüstrilerdeki gelişmelere karşı algılarımızı açık tutmakla ve teknolojiyi takip edip kendi işimize nasıl uygulayacağımızı düşünme alışkanlığı geliştirmekle mümkün. İşte MEYED Juiceful İstanbul Zirvesi gibi platformlar da hem sektördeki gelişmeleri takip edip paylaşmaya hem de yeni bakış açıları kazanarak yeni iş birlikleri gerçekleştirmeye imkân vermeleri açısından son derece önemli ve gerekli.” dedi.