Niz Olive’in Yüksek Polifenollü Zeytinyağıyla Her Damlada Şifa

Sağlıklı bir yaşamın binlerce yıldır vazgeçilmezleri arasında yer alan zeytinyağının kalitesini belirleyen etkenler arasında zeytinin cinsi, zeytinliğin konumu, hasat zamanı ve üretim koşulları yer alırken en önemlisini de yüksek polifenol seviyesi oluşturuyor. Polifenol içeren tek bitkisel yağ olan zeytinyağı ise bu özelliğiyle yemeklerin yanı sıra kozmetikte de kullanılarak vücuda sağlık depoluyor. Butik ve yüksek teknolojisiyle üretim gerçekleştiren Niz Olive, yüksek polifenollü zeytinyağlarıyla vücudu korumaya yardımcı oluyor. Niz Olive’in yüksek polifenol seviyesi ve 0,2-0,3 dizem derecesine sahip zeytinyağları, hücreleri yenilemenin yanı sıra kalp ve damar sistemini onarıcı etki gösteriyor.

İnsan vücudunda bulunan serbest radikalleri temizlerken ağır ve radyoaktif metallerin vücuttan uzaklaştırılmasında görev alan polifenol, zeytinyağının kalitesini belirleyen etmenlerin başında geliyor. Antioksidan içeriği yüksek polifenole sahip bir zeytinyağı da üretimin her aşamasına verilen değerle elde ediliyor. Butik zeytinyağı üretiminin standartlarını yukarı taşıyan bir anlayışla tüketicisine doğal olanı sunan Niz Olive, yüksek polifenol seviyesine sahip zeytinyağlarıyla tüketicisine sağlıklı bir yaşam vadediyor.

Sağlıklı bir vücut için polifenol deposu zeytinyağı

Yüksek polifenol seviyesinin yanı sıra kendine özgü meyvemsi aromasını her damlasında hissettiren Niz Olive zeytinyağları, metabolizmayı zinde tutarken hücrelerin yenilenmesinde de aktif rol oynuyor. Özellikle beyin gelişimine yaptığı katkıyla zihni dinç tutan zeytinyağı, yaşlanma etkilerini azaltıp cildin korunmasına da yardımcı oluyor. Yüksek polifenol oranı ağrı kesici özelliğiyle migren dostuyken kolesterol ve kan basıncının dengelenmesini de mümkün kılıyor. Niz Olive’in kalp ve sindirim sistemi başta olmak üzere sağlık için gerekli olan E vitamini, bio fenoller ve antioksidana da sahip zeytinyağı, dolaşım sisteminin normal fonksiyonunun korunmasına önemli katkılar sunarken vücudun genç görünümünün korunmasında da başrol oynuyor.