Makine Teknolojisinin Zirvesi: ATLM EXPO Ekmek ve Şekerleme Üretim Teknolojileri Sektörünü Orta Asya’nın Kalbine Çağırıyor

ATLM EXPO 02-04 Ekim 2024 tarihleri arasında Kazakistan Almati’de unlu mamuller sektörünün kullandığı makine ve ekipmanların sergileneceği bir Bakery& Confectionery Expo düzenliyor. 

 

Pastacılık ve bisküvicilik makine ve cihazlarının ithalatında Kazakistan %30’luk pazar payı ile uluslararası piyasaya birinci sıradan katılıyor. Ticaret dünyasında yer edindiği bu konumla  ekmekçilik ve fırıncılık teknolojileri üreticilerinin ilgisini üzerinde topluyor.

Kazakistan yıllık olarak ürettiği 12 milyon tondan fazla un ile Orta Asya’nın buğday ambarı olarak biliniyor. Çevresinde yer alan Özbekistan, Kırgızistan, Tacikistan ve Afganistan gibi ülkeler buğday ve fırın ürünleri ihtiyaçlarını Kazakistan’dan karşılıyor.  Toplamda 75 milyon nüfusa ulaşan Orta Asya ticaret sahası sektörde öne çıkmak isteyenler önemli bir konumda bulunuyor.

Orta Asya ülkelerinin yanında Türkiye ve Avrupa ülkelerinden fırın ve ekmekçilik teknolojileri makine ve üreticileri de deneyimlerini paylaşmak ve yeni iş birliklerinin önünü açmak için 02-04 Ekim 2024 tarihleri boyunca stantlarıyla alanda yer alacaklar.

Kazakistan Bakery ve Confectionery Expo’nun  ekmek ve şekerleme üretim teknolojileri ve ekipmanları sektörü için önemli bir fuar olması bekleniliyor. Birçok farklı ülkeden üreticinin katıldığı bu etkinlikte firmalar güncel teknolojileri daha yakından tanıyacak ve yeni bağlantılar ile alıcı sahasını genişletecekler.

Fuar sırasında sektörün önde gelenlerinin sunacağı konferanslar verilirken diğer taraftan hem katılımcı hem de ziyaretçiler için atölye çalışmaları ve sürpriz gösteriler yapılıyor olacak.

Katılımcı firmaları doğru alıcılara ulaştırmayı prensip edinen  ATLM EXPO bu amaç doğrultusunda geniş bir pazarlama çalışması yürütüyor. B2B programı çerçevesinde firmaları doğru alıcılar ile buluşturmak adına ihracatını yaptıkları ürünlerin GTIP kodu üzerinden taramasını yapıyor ve  bölgedeki en çok alım yapan ithalatçıların bilgilerini sözleşmenin hemen ardından katılımcı firmaya iletiyor.  Böylece katılımcılar fuar tarihine kadar potansiyel alıcılarına ulaşıp onlarla ön görüşme yapabilme şansı elde ediyorlar.

1997 yılından bu yana  gayrimenkul, gıda, kozmetik, havalandırma,makine gibi sektörlerde  20’den fazla ülkede 100’den fazla başarılı fuar düzenleyen  ATLM EXPO bu defa Ekmek, Pasta, Şekerleme ürünleri, Fırıncılık, Bisküvicilik alanında makine ve cihaz üreten tüm firmaları bu lezzetli makine zirvesine davet ediyor.

Sizler de sektörde ön plana çıkmak için Kazakistan Bakery & Confectionery Expo’da sergilenecek 100’den fazla ürün ve işbirliği fırsatlarını kaçırmayın!